Ako sa nenudiť doma II.

Milí rodičia, opäť Vám prinášame zopár námetov na prácu s deťmi v týchto chvíľach vo Vašich domovoch. Veľmi radi by sme s nimi trávili čas my, no musíme to obdobie doma zvládnuť všetci – tak my, ako aj vy. Myslíme na Vaše /naše/ deti, ktoré by sme teraz rady objali a povzbudili, no nemôžeme to urobiť, ale čo môžeme je s láskou myslieť na nich. A tak sa chceme aspoň touto formou spájať s Vami /prostredníctvom web stránky, emailu, či telefonického kontaktu/. Ja ako riaditeľka – učiteľka sa budem snažiť byť Vám tiež nápomocná a v čom budem vedieť, v rámci svojich možností poradím.

1)Pedagogické nakladateľstvo INFRA Slovakia na svojich stránkach ponúka bezplatne na stiahnutie na svojich stránkach pracovné listy na tému Zvieratá pre deti vo veku od 3 do 6 rokov  .

http://www.kafomet-eshop.sk/product/na-stiahnutie/pracovne-listy-na-temu-zvieratka/1963

K stiahnutiu aj  TU: infra-slovakia_pracovne_listy_zvieratka

2)Ak chceme počas dňa trošku spomaliť či pospinkať si ,môžeme sa započúvať do rozprávkového príbehu v podaní Mira Jaroša o objatiach.  Je to príbeh o otcovi medveďovi a jeho synčekovi. Otec mu prezradí, že to najlepšie, ako si urobiť vydarený deň, je niekoho objať. A tak putujú spolu po lese a objímajú každého, koho na svojej ceste stretnú – maličkú húsenicu, veľkú anakondu, dokonca aj poľovníka s puškou na pleci…
Humorný a zároveň dojemný príbeh o tom, že jedno malé, ale úprimné gesto môže zmeniť život každého z nás.

https://eduworld.sk/cd/lenka-nezbedova/6881/poznate-nadhernu-rozpravku-o-tom-ake-su-objatia-dolezite-detom-ju-rozpraval-miro-jaros?fbclid=IwAR1aSn5aB2wo5g0mhTxbh7m-BXkUSlPMNI-RKgBZNnSRJkR8QU3deuXwXc0

3)Interaktívne úlohy pre detičky sprístupnila v týchto dňoch firma PC profi na stránkach www.alfik.sk    kod: UCIMESADOMA

4) A ak máte čas a chuť môžte spolu s deťmi tvoriť, kresliť, maľovať, skladať puzzle či kocky a svoje práce nám nafotiť a zaslať na náš email: smetanova11@gmail.com. Vaše foto uverejníme na našej stránke a aspoň takto sa budeme môcť v týchto časoch zdieľať navzájom. Určite sa nejeden z nás poteší a možno aj motivuje toho svojho kamaráta k tvoreniu. My sa budeme veľmi tešiť na Vaše foto.

Námety na tvorenie nájdete aj tu: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/21-napadov-na-prekrasne-jarne-tvorenie/?fbclid=IwAR0d3zkNZHCTT2nyBoEoFLu1oUeAgoci_hhRLc97uAWiJWD7EJJYQrwBux8

Zopár obrázkov pre inšpiráciu:

Motýľ   kvety  kvety 1 strom   srdce  slnko