Aj TY si hrdina dnešnej doby

V týchto dňoch všetci tlieskajú všetkým – a my Vaše pani učiteľky tlieskame Vám milé deti a tešíme sa z každej Vašej práce-obrázka-foto ktorú nám pošlete spolu s Vašimi rodičmi/sekcia galéria/. Ste naši malí hrdinovia, dnes, zajtra, navždy…Vás sa nikto nepýtal či chcete, na ako dlho a dokedy ešte…jednoducho ste doma a ďalej sa prebúdzate do nových dní, maľujete svoje obrázky, a vnímate nové pravidlá, ktoré ste sa ani vlastne ešte nestihli naučiť. No vy ich zvládate- hrdinovia naši malí a my Vám aspoň takto tlieskame

Pani učiteľky pre Vás pripravili zopár aktivít na tému koronavírusu:

Vírusy mínusy  – aktivita ktorá prezentuje deťom veršovaným spôsobom dôsledky pandémie, ktorú deti prežívajú, poukazuje na potrebu vhodného správania na zmiernenie jej dôsledkov. Upozorňuje na následky nevhodného , neopatrného správania

vírusy mínusy  prezentácia k aktivite

Vírusy plusy – aktivita ktorá vysvetľuje deťom aké je dôležité dodržiavať pravidlá, a poukazuje na skutočnosť že niečo v tejto situácii sa dá aj nadobudnúť a to veľmi vzácne plusy (???)

VÍRUSY PLUSY – prezentáci II. k aktivite

Ako ľahšie zvládnuť boj s koronou – omaľovánky s veselým príbehom

Ako prežiť v karanténe – návod ako si zariadiť deň, aby sme všetko zvládli s nadhľadom

Budeme veľmi radi ak nám zašlete svoje foto(smetanova11@gmail.com) ako to doma zvládate VY. A kľudne nám namaľujte, nakreslite, poskladajte aj vírus z našej aktivity alebo omaľovánky, básničky…..

Ďakujeme Lujzičke z 5.triedy za takúto krásnu báseň :

Lujzička 5.trieda vlastná tvorba

Cropped image of Creative designers audience applauding at a business seminar. Students standing and clapping in the classroom.

ĎAKUJEME, SPOLU TO ZVLÁDNEME!